Opinie o Nas

Perfumy Unisex

 

Co to są perfumy unisex?

Perfumy unisex to zapachy uniwersalne, stworzone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Charakteryzują się zatarciem przyjętych podziałów, które wskazują, że perfumy owocowe i kwiatowe są skierowane jedynie do kobiet, a zapachy drzewne, piżmowe czy zamszowe powinny być używane jedynie przez mężczyzn. Perfumy unisex pomagają eksperymentować, odkrywać siebie i pozwalają wybierać ulubione zapachy bez strachu, że ktoś uzna je za zbyt męskie dla kobiet czy zbyt damskie dla mężczyzn. Perfumy unisex posiadają wyróżniające się nuty zapachowe, które choć uniwersalne, będą inaczej rozwijać się na skórze kobiety i mężczyzny z powodu wytwarzanych przez ciało hormonów. Przetestuj perfumy unisex na własnej skórze i sprawdź, który pasuje do Ciebie! 

 

Perfumy unisex – współczesny trend czy powrót do tradycji?

Podział na perfumy damskie i męskie w XXI wieku wydaje się czymś oczywistym. Mało kto wie, że kilka wieków temu taki podział w ogóle nie istniał i pojawił się dopiero w XIX wieku, aby ułatwić markom reklamowanie perfum i ustalenie grupy odbiorców dla konkretnych zapachów. Perfumy unisex, chociaż współcześnie stanowią jeden z największych trendów w dziedzinie perfumiarstwa, to ich historia sięga średniowiecza, gdy tworzono pierwsze perfumy bez podziału na płeć. Pierwsi perfumiarze tworzyli uniwersalne zapachy dla najbogatszych elit i dostosowywali zapachy do upodobań osoby, która będzie je nosić. Moda na perfumy unisex powróciła po kilku stuleciach w nowym wydaniu dopiero w XXI wieku, jakie obecnie zapachy tworzą perfumy unisex?

 

Zapachy unisex

Perfumy unisex łączą w sobie zapachy, które występują zarówno w perfumach damskich, jak i męskich. Kompozycje mogą być cytrusowe, orzeźwiające i kwiatowe, a jednocześnie łączyć w sobie nuty uważane za typowo męskie jak zapachy skórzane i drzewne. Daje to możliwość dowolnego wyboru ulubionego zapachu bez ograniczających podziałów na zapachy męskie i kobiece. Co więcej, zapachy unisex są niezwykle trwałe, dzięki czemu można cieszyć się ich zapachem przez wiele godzin.

 

Jakie perfumy unisex wybrać?

Za pierwszy powrót zapachów unisex odpowiadał Yves Saint Laurent w 1975 roku, jednak jego perfumy zapach Eau Libre nie wzbudził większego zainteresowania wśród kobiet i mężczyzn. Dopiero w 1994 roku marka Calvin Klein stworzyła perfumy CK One, które zrewolucjonizowały rynek na nowo i sprawiły, że perfumy unisex zaczęły stawiać się coraz bardziej popularne i dziś stanowią jeden z największych trendów dziedzinie perfumiarstwa. Obecnie perfumy unisex produkowane są zarówno przez marki niszowe, jak i te najbardziej luksusowe, dzięki czemu każda kobieta i każdy mężczyzna mogą wybierać spośród szerokiej oferty zapachów unisex. Sprawdź najlepsze zapachy unisex i wybierz ten najbardziej odpowiadający Twoim gustom!

 

Najlepsze zapachy unisex

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy spis najbardziej popularnych zapachów unisex dostępnych na naszej stronie. Nie znalazłeś nic dla siebie? Sprawdź wszystkie zapachy w zakładce perfumy unisex!

 

     

Calvin Klein CK One

Perfumy unisex Calvin Klein CK One to zapach z 1994 roku, który pierwszy raz od dawna pokazał światu, że perfumy nie muszą być przypisane do kobiet lub do mężczyzn. Cytrusowo-aromatyczny zapach pokochał cały świat i do dziś perfumy CK One stanowią najbardziej popularny zapach unisex.

   

Calvin Klein CK2

Drzewno-aromatyczny zapach z 2016 roku. Perfumy unisex Calvin Klein CK2 zostały stworzone dla młodych osób, które lubią nowoczesne, luksusowe zapachy. Jest to kontynuacja słynnych perfum CK One.

        

TOM FORD Neroli Portofino

Perfumy unisex Tom Ford Neroli Portofino to cytrusowo-aromatyczny zapach inspirowany średniowiecznym olejkiem eterycznym z kwiatu pomarańczy, nazywanym olejkiem neroli. W perfumach dominuje zapach bergamotki, cytryny, pomarańczy oraz bursztynu.

       

David Beckham Infinite Aqua

Podążając za współczesnym popytem na perfumy unisex, David Beckham w 2021 roku pokazał światu swoją najnowszą kolekcję zapachów unisex. David Beckham Infinite Aqua to kwiatowo-owocowe perfumy, które mogą nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

        

David Beckham Aromatic Greens

Jeden z najnowszych zapachów unisex, David Beckham Aromatic Greens miał swoją premierę w 2021 roku. Perfumy posiadają drzewno-zielony zapach, który oddaje woń pięknej natury i przywodzi na myśl podróż po zielonych terenach.

          

Thierry Mugler Cologne Heal Your Mind

Aromatyczne perfumy unisex z 2019 roku. Charakteryzują się prostym składem nut zapachowych, w którym znajduje się jedynie ambra i lawenda. Zapach sprawdza się przede wszystkim w wiosenno-letnim sezonie.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium